Sztuki walki od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Z pewnością ma na to wpływ szeroka gama ich odmian, które pozwalają każdemu znaleźć swoją niszą. Także możliwość odreagowania w ten sposób stresu i negatywnych emocji przysparza im nowych miłośników. Ta kontrolowana forma wyładowania się doskonale pozwala oczyścić umysł. Nie zawsze jednak można udać się na matę lub na ring, dlatego czasem warto sięgnąć po wirtualne pojedynki. Dla wszystkich trenujących sztuki walki graczy przygotowaliśmy zestawienie top 5 gier, które zapewnią wiele emocji.

5. Wirtualne kasyna

Chociaż ta propozycja jest dość nieoczywista, kasyna online musiały znaleźć się w tym zestawieniu. Hazard nie jest oczywiście w żadnym wypadku związany ze sztukami walki, jednak wizyta w kasynie, nawet jeśli nie będziesz grać w nim na prawdziwe pieniądze, z pewnością podniesie Twój poziom adrenaliny. Wybierając kolejne sloty lub zasiadając do karcianego stolika umieszczonego w Twoim telefonie komórkowym, będziesz bardzo zdeterminowany, aby wyjść z tego pojedynku zwycięsko. Wizyta w takim kasynie będzie więc nie tylko sposobem na relaks, ale także doskonałym treningiem silnej woli. Z pewnością docenisz go, przygotowując się do prawdziwych starć. Determinacja i zdolność do szybkiego podejmowania decyzji, które wypracujesz w kasynie internetowym, zaprocentują podczas sparingów i pomogą Ci osiągać zwycięstwa. Najlepsze kasyna online znajdziesz tutaj.

4. Prizefigters 2

Opuśćmy teraz kasyna i przejdźmy do gier bezpośrednio nawiązujących do sztuk walki. Na czwartym miejscu zestawienia umieściliśmy grę, która pozwoli Ci wcielić się w początkującego boksera. Prizefigters 2 jest kontynuacją cieszącej się ogromną popularnością gry na telefony komórkowe. Jest ona jednak lepiej dostosowana do wymagań graczy. Swój sukces zawdzięcza nietypowej jak na obecne czasy grafice, która ma nawiązywać do starych gier video. Prizefighters 2 oferuje jednak nie tylko sentymentalną podróż, ale także ciekawą fabułę. Twój bohater marzy bowiem o zostaniu najlepszym zawodnikiem na świecie. Dzięki systematycznym treningom i walkom z coraz bardziej doświadczonymi przeciwnikami możesz pomóc mu spełnić to marzenie, a następnie bronić tytułu. Gdy jednak uznasz już, że pora na emeryturę, możesz rozpocząć przygodę od początku z nowym zawodnikiem. 

3. World Boxing Challenge

Kolejna z naszych propozycji również nawiązuje do boksu. W tej grze twórcy zaoferowali jednak użytkownikom znacznie więcej możliwości. W World Boxing Challenge Twój bohater może przebyć naprawdę długą drogę od początkującego pięściarza po najlepszego boksera w jednej z trzech kategorii wagowych. W każdej chwili będziesz mógł zmierzyć się z graczami z całego świata i obserwować jak zmienia się Twoja pozycja w rankingu. Zdobywając kolejne tytuły i coraz większe nagrody, będziesz cały czas obserwować rozwój bohatera, ulepszać swoją salę do ćwiczeń i inwestować w coraz lepszy sprzęt. W przerwach między treningami możesz także oglądać starcia innych graczy i brać udział w zakładach. Rozgrywkę dodatkowo umili realistyczna grafika 3D, która gwarantuje niesamowite emocje podczas walk.

2. EA Sports UFC 3

Druga pozycja naszego zestawienia spodoba się przede wszystkim miłośnikom popularnego MMA, czyli mieszanych sztuk walki. Dzięki EA Sports UFC 3 będą oni mogli podjąć karierę profesjonalnego zawodnika. Musi on brać udział w treningach, aby następnie zwyciężać podczas zawodów. Chociaż rozgrywka przebiega zgodnie z fabułą, EA Sports UFC 3 to przede wszystkim gra zręcznościowa. Nie wymaga ona zbyt dużego skupienia jak na przykład aplikacje wzorowane na kasynach, od których rozpoczęliśmy zestawienie. Tutaj liczy się przede wszystkim możliwość odreagowania stresu i pozbycia się negatywnych emocji. Jest to łatwiejsze dzięki temu, że gra posiada doskonale dopracowaną grafikę, a postacie poruszają się niezwykle płynnie. Wszystko to czyni EA Sports UFC 3 tytułem godnym polecenia osobom trenującym sztuki walki.

1. Tekken

To, że ten klasyczny tytuł zajął pierwsze miejsce w zestawieniu gier dla trenujących sztuki walki, nikogo nie powinno dziwić. Tekken od kilku lat bije rekordy popularności i każdy posiadacz konsoli najprawdopodobniej przynajmniej raz się z nim zetknął. Każda kolejna część oferuje graczom nowe możliwości i emocje jeszcze większe niż w grach nawiązujących do kasyn. Najnowsze wydanie tego klasycznego tytułu także gwarantuje Ci ogromny wybór bohaterów, scenerii i chwytów, dzięki którym pokażesz swoim znajomym swoje zdolności. Chociaż wiadomo, że rozgrywka nie jest w żaden sposób realistyczna jak w przypadku poprzednich propozycji, a poznanych w niej chwytów raczej nie zastosujesz w praktyce, nadal jest ciekawym urozmaiceniem dla każdego, kto trenuje sztuki walki. Nawet jeśli robi to wyłącznie przed komputerem lub telewizorem.

Powyższe zestawienie top 5 gier dla trenujących sztuki walki rozpoczęliśmy dość nietypowo, ponieważ zaproponowaliśmy gry wzorowane na kasynach. Następnie przeszliśmy do realistycznych symulatorów boksu i MMA, by zakończyć na kultowym, fantastycznym Tekkenie. Dzięki tej różnorodności każda osoba, która kocha sztuki walki, może znaleźć tytuł, który pozwoli jej odreagować stres i świetnie się bawić.